RAMAZAN DEDE BİLGİEVİ´NDEN AFRİN HAREKÂTINA ANLAMLI DESTEK
Orjinal Resim

     Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi velileri tarafından hazırlanan hemşehrilerimizin katkılarıyla ve Bilgievi öğretmenlerimizin organizasyonuyla düzenlenen ve “Afrin harekâtındaki askerlerimize boyunluk, bere ve eldiven örüyoruz” kampanyası çerçevesinde hazırlanan el emeği göz nuru bere, boyunluk ve eldivenler harekât merkezine gönderilmek üzere bolu 2. Komando tugayına teslim edildi. 

        Kampanya çerçevesinde hazırlanan ürünleri teslim etmek üzere Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Belediye Meclis Üyeleri Ergün Çakır ve Elven Çelik, Basın Halkla İlişkiler Müdürü Baki Sungur, Ramazan Dede Bilgievi öğretmenleri, veliler ve 2 öğrenci; Bolu İkinci Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Abdülkadir Kavuncu’yu 09.02.2018 Cuma günü makamında ziyaret etti.

       Belediye Başkanımız Mustafa Allar yaptığı açıklamasında; “Bilgievimiz de dersler veriyoruz Türkçe, Matematik, İngilizce dersleri burada velilerimize de değerler eğitimi veriyoruz. Ordumuzun özellikle Fırat kalkanı harekâtından sonra sınır dışı Afrin operasyonuyla beraber özellikle milletimiz dualarıyla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sonuna kadar yanında oluğunu bizlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri ile millet olarak birlik ve beraberlik içinde olduğunu, etle tırnak gibi olduğumuzu özellikle ifade etmek istiyorum, devletimizin kudretinden gücünden asla endişemiz yok devletimizin tüm imkânlarını seferber ettiğini biliyoruz. Ancak öğrenci velilerimizin ordumuzun yanında olduğunu sembolik olarak gösterebilmek adına kendi elleriyle ördüğü ve kendi imkânlarıyla bilgievinde bir kampanya düzenleyerek bunları size getirme ihtiyacı duyduk. Bu millet ordusunun yanında, tek yürek tek vücut olduk bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Buradan dünyaya şu mesajı vermek istiyorum bizim ecdadımız her gittiği her yerde zulme karşı mazlumun yanında yer almıştır oraya huzur getirmiştir, refah getirmiştir. O milletin derdiyle hemhal olmuştur. Afrin de de Suriye de de Irak da da nerede olursa olsun oraya huzuru getirmek ve oradaki bölge halkının daha huzurlu yaşamasını sağlamak için ordumuz sınır dışı operasyon yapmaya devam edecektir. Tabi her şeyden önemlisi bizim kendi sınırlarımız özellikle güneydoğudaki 950 km’lik mesafedeki kendi vatandaşımızın güvenliğini sağlamak için silahlı kuvvetlerimiz bu operasyonu gerçekleştiriyor. Ben burada özellikle şuana kadar bu vatan için bu topraklar için şehit düşen tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum mekânları cennet olsun kederli ailelerine ecri sabır nasip etsin. Gazilerimize de allah acil şifalar versin, biz şuna millet olarak inanıyoruz ve biliyoruz ki bizim çocuklarımız bu milletin çocukları yetim kalmasın bu ezanlar susmasın bu bayrak inmesin diye kendi çocuklarını yetim bırakan kendi eşlerini dul bırakan bir ecdadın torunlarıyız.  Rabbim bu millete böyle meşakkatli günler yaşatmasın bir daha bu millete istiklal marşı yazdırmasın diyorum ve sadece ordumuzun yanında olmak adına bu sembolik hediyelerimizi kabul ettiğiniz için bir kez daha şahsım, ilçem ve milletim adına sizlere teşekkür ediyorum sağ olun var olun.

       Tugay Komutan Vekili Abdülkadir Kavuncu yaptığı açıklamada; ”Bu hediyeler için çok teşekkür ediyoruz şu anda Afrin de görev yapan silah arkadaşlarımıza bunları en kısa zamanda ulaştıracağız, onlarda şuanda zor şartlar altında ama vatanı milleti için gözünü kırpmadan bu görevi yerine getiriyorlar, soğuk demeden sıcak demeden orada görevlerine devam ediyorlar, hepsi ordu millet el ele olduğu zaman daha güzel oluyor bu hediyelerinizde bunun en güzel sembolü herşey için çok teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkese ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum. ”dedi. Bilgievi öğrencileri; Kevser Su Urani ve Fatma Yıldırım Asker Duası şiirini okudular. Asker kıyafetli küçük kız askerlerimiz tarafından büyük ilgi gördü. Veliler arasında oğlu şu anda Iğdır’da asker olan İsmi Şafak ise “Oğlum Iğdır’da asker. Fatih Emre oğlum gibi binlerce askerimiz var. Gerekirse bizi de askere alsınlar. Bir dakika bile düşünmem vatan için canım feda” dedi.

       Bilgievi Velileri ise, “Biz evlerimizde sıcak yuvamızda otururken onlar dağlarda terör örgütlerine karşı bizler için çarpışıyor onlara bir nebzede olsun katkıda bulunabilmek adına böyle bir kampanya başlattık, bunlar onları soğuktan koruyacak, dualarımız da inşallah kurşunlardan koruyacak. Biz biliyoruz ki devletimizin ihtiyacı yok. Onların ihtiyaçları oldukları için değil, bizim onların yanlarında olduğumuzu hissettirebilmek, moral motivasyonları için, bir anne şefkatinin gücünü verebilmek için bunu yapıyoruz. Ramazan Dede Bilgievimize bize öncülük yaptıkları öğretmenlerimize ve Belediye Başkanımız Mustafa Allar’a teşekkür ediyoruz” dediler. Belediye Başkanı Mustafa Allar Tugay Şeref Defterini imzaladı. Yapılan ziyaretin ardından hatıra fotoğrafları çektirildi. Basın mensupları velilerle ve çocuklarla röportaj gerçekleştirdiler.

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7