ROL MODEL ALLAR
Orjinal Resim

     Belediye Başkanı Mustafa Allar “Öğrencilerin Yetişmesinde Rol Model Projesi Kapsamında” Gerede Eyüp Özdemir İmam Hatip Ortaokulunun davetlisi olarak Gerede Müftülüğü çok amaçlı salonda öğrenciler ile buluştu.

       Başkan Mustafa Allar; öğrencilerle tecrübelerini paylaştı. Ülkemiz ve bölgemiz hakkında söyleşi gerçekleştirerek geçmişten bu güne gençliğin yaşadığı olay ve olguları gençlere aktarırken kendi hayatından da tecrübe ve hayata dair kesitler paylaştı. “Bizlerde bu okul sıralarından geçtik. 80 kişilik yatakhanelerde bir soba ile o günün koşullarında öğrencilik yaptık. Ailelerinizin hangi koşullarda sizleri okuttuğunu asla unutmayın. Derslerinize iyi çalışın. Sizden beklentimiz sadece maddi başarı değil manevi olarak da donanımınızın olmasıdır. Vatanına, milletine ve diyanetine bağlı iyi bir nesil yetiştirmek olmalı.” dedi.

     Sohbet sonrasında öğrencilerin taleplerini dinleyip sorularını cevaplandıran Belediye Başkanı Mustafa Allar “Gençlerin toplumun her kesiminde etkin rol oynadığını belirterek sizlerin geleceğe hazırlanması gerekir. Geleceğe hazırlanmak için bilgili ve donanımlı olmanın yanında ülkemizin milli ve manevi değerlerine bağlı olacaksınız, bunun için sorumluluk almaktan kaçınmayın. Siz gençler olarak kendinizin ve toplumun değerlerine sahip çıkarak geleceğe doğru adım atacaksınız, donanımlı bireyler olmak için günün şartlarına ayak uydurmaları ve her türlü eğitimle öncü olmaları gerektiğini belirten başkan Mustafa Allar “Sadece bilmekle kalmayacağız, günün gençliğinde bilmek, pratiğe dönüştürmek ve teknolojik imkanları kullanmak ve öğrendiğimiz her şeyi beynimize yerleştirmek gerekiyor. Gençlerden en büyük beklentimiz, geleceğe hazırlık yaparken sorulara cevap veren, okulunda ve mesleğinde en iyi ve en başarılı bireyler olmalarıdır. Sadece öğrenen değil, öğrendiğini de öğreten gençlere ihtiyacımız var, üzerinize düşen görev nedir öğrenci iseniz en iyi öğrenci olmak için çalışmanız lazım mücadele vermeniz lazım, büyüklerinize saygıda kusur etmemeniz lazım özellikle öğretmenlerinize karşı asla saygıda kusur etmemenizi özellikle istirham ediyorum.” dedi.

      Program sonunda Belediye Başkanı Mustafa Allar’a okul müdürü Salih Karagöz tarafından günün anısına plaket takdim edildi.

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7