www.gerede.bel.tr
BAŞKAN
Gerede Belediye Başkanı
Mustafa ALLAR
E-BELEDİYE HİZMETLERİ
Belediyemizin, internet üzerinden sağlamış olduğu birçok hizmetten faydalanabilirsiniz.
Başkanın Makalesi
Bilgi Evi
İhale Rehberi
Toplum Merkezi
Fotoğraf Albümü
Konuk Defteri
Meclis Kararları
Mezarlık Bilgi Sistemi
ANKET
HAVA DURUMU
8. MAHALLEMİZ "BAHÇELİEVLER" MAHALLESİ

İlçemiz Yenimahalle´ye bağlı olan Çukurca Mevkii diye anılan bölgede yeni bir mahalle oluşturulması konusu Belediye Meclisi´nin onayından geçti.

Çukurca Mevkiinde ikamet eden vatandaşlarımızın istekleri ve Gerede Belediyesi´ne müracaatları doğrultusunda Gerede Belediye Başkanı Ömer BAYGIN ve Belediye Meclis Üyeleri Yeni Mahalle Çukurca Mevkiine, vatandaşlarla görüşme ve istişare yapmak üzere gittiler.

Sürekli büyümekte ve gelişmekte olan ilçemizde, TOKİ Konutlarının da bu bölgeye kurulmuş olması da göz önüne alınarak birtakım fikir alışverişinin ardından, yeni bir mahalle oluşturulmasına karar verildi.

Çukurca Mevkii bölgesinde ikamet eden vatandaşlarımızla, yeni oluşturulacak olan mahalleye vermek istedikleri isim konusunda görüşen Belediye Başkanı Ömer BAYGIN ve Meclis Üyeleri, halktan değişik isim talepleri olduğunu söylediler.

Gerede Belediye Başkanı Ömer BAYGIN; "Çukurca bölgesinde ikamet eden hemşehrilerimiz, Belediyemize Çukurca mevkiinde yeni bir mahalle oluşturulması ve isminin değişmesi konusunda talepte bulundular. Belediye Meclis Üyelerimizle beraber Çukurca Mevkiine gidip orada ikamet eden hemşehrilerimizle beraber yeni bir mahalle oluşturulması ve bu mahalleye vermek istedikleri ismin belirlenmesi konusunda görüştük. Bize; Fatih, Mehmet Akif, Yıldız, Esenler, Sanayi mahallesi gibi çeşitli isimler önerildi. Bu isimler arasından vatandaşlarımızın çoğunlukla istediği Güzel Evler veya Bahçelievler olması yönünde idi. Belediye Meclisimiz ile yaptığımız toplantı sonucunda yeni oluşturulacak olan mahallemizin isminin Bahçelievler Mahallesi olmasına karar verildi.

Sınırları D-100 Karayolu ve Karabük Yolu arasında kalan ve Sanayi Sitesini de içine alan bu bölgeye Yeni bir mahalle kurulmasına ve ismininde Bahçelievler Mahallesi olmasına karar verildi.

Bu kararın vatandaşlarımız ve İlçemiz adına hayırlı olmasını dilerim" dedi.

Yazdır  l  Arşiv  l  GönderBu içerik 1114 kez izlendi
GEREDE HAKKINDA
Tarihiyle, kültürüyle, sanayisiyle, turizmiyle, insanıyla Gerede´nin dünü bugünü ve yarını hakkında merak etti..
Tarihçe
Şehir
Turizm
DUYURULAR
BİLGİ HİZMETLERİ
ARAMA MOTORU
Arama motorunu kullanarak aradığınız bilgiye daha kolay ulaşabilirsiniz.
Aranılacak Kelime
   
Site Yönetimi Gerede Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü  
WEB7K Web Kontrol Programı, Copyright K7