ARASTADA İHALE SÜRECİ TAMAMLANDI
Orjinal Resim

Gerede’nin çehresini değiştirecek bir proje daha hayata geçiyor. Çalışmaların tamamlandığı arastada ihale süreci tamamlandı. Arasta’nın içerisinde bulunan 13 işyeri için kiralama ihalesi 29 Kasım Salı günü yapıldı.

Mülkiyeti Gerede Belediyesi’ne ait olan ve Şehir merkezinin çehresini değiştiren Arastada çalışmalar tamamlandı. Tamamlanan çalışmaların ardından yapılan çalışmalar çerçevesinde kiralanacak iş yerlerinin plan ve programları yapılarak ihaleler 29 Kasım 2022 Salı günü Saat:14.00’da Gerede Belediyesi Meclis Toplantı salonunda Belediye Encümeni tarafından yapılarak ihale ile Arasta’nın yeni kiracıları belli oldu.

İhale sonrası açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; ‘’İlçemizin çehresini değiştiren projemiz olan Arasta’da yer alan dükkânların kiralaması tamamlandı. İlçeye ait yöresel ürünlerin başında gelen şak şak helvası, keş, somun ekmek, deri ürünleri, aktar, kitap kafe, yöresel lezzetlerin sunulacağı kafe vb işyerleri olacak. Dükkân kiralayan esnaflarımız Arastada ki dükkânlarda kendilerini ve ilçemizi temsil edecekler. Ayrıca, yerli ve yabancı turistlere ilçemizin misafirperverliğini yansıtırken ilçemizin tanıtımına katkıda bulunacaklar. İlçemize ve esnaflarımıza hayırlı olsun’’ dedi.

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7