ULUSLARARASI ÇEVRE İLETİŞİM ZİRVESİNDEN MUSTAFA ALLAR´A ÖDÜL
Orjinal Resim

6-7 Aralık’ta Ankara’da düzenlenen Uluslararası Çevre İletişim Zirvesi’nde Yerel Yönetimde Yılın En İyi Planlama ve Proje Ödülü Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’a layık görüldü.

6-7 Aralık’ta Ankara Sheraton Hotel’de düzenlenen Uluslararası Çevre İletişim Zirvesi iki gün sürdü. Toplam 6 oturum üzerinden oluşan zirvede; Ortak Yol Oturumu, Kamu Politikaları Oturumu, Yatırım Finansmanı ve Çevre Oturumu, Rol Model-Dünyaya İyi Davrananlar Oturumu, Medya Oturumu ve Etkileri, Sürdürülebilirlik İletişimi ve Bilgi Oturumları gerçekleştirildi. Oturumların sona ermesi ile birlikte ödül töreni gerçekleştirildi.

İklim değişikliğinin sınır tanımayan etkileri, gelişmişlik düzeyinden bağımsız olarak bütün ülkelerin ortak sorunudur. Dünyamızı tehdit eden ve bugün küresel bir sorun haline gelen iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında Gerede Belediyesi olarak ilçede çevreye olumsuz etkileri azaltma, sürdürülebilir bir çevre oluşturma, sera gazı emisyonunu azaltma, artan enerji ihtiyacımızı yenilenebilir kaynaklardan karşılama, yaşam kaynağımız olan suyu koruma, kayıpları önleme amacı ile birçok projeye imza atmakta ve yürütmekte. Bu kapsamda Bolu Düzenli Katı Atık Depolama Alanı Projesinin hayata geçmesi, Gerede Düzensiz katı atık depolama alanının Rehabilite edilip doğaya kazandırma projesi, Rehabilite sonrası katı atıkları Düzenli Depolama Alanına götürmek için Aktarma İstasyonu Yapımı, Artan enerji ihtiyacını karşılamak için GES projesi ve İlçenin su ihtiyacını kayıpsız karşılamak için Su Yönetimi işlemlerini kararlılıkla yürütmekte. Gerede Belediyesi’nin yaptığı bu çalışmalar Uluslararası Çevre İletişim Zirvesi tarafından dikkat çekerek ve ödüle layık görüldü.

Ödül töreninden sonra açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Uluslararası Çevre ve İletişim Derneğinin düzenlemiş olduğu Uluslararası Çevre ve İletişim Zirvesinde Yerel Yönetimde Yılın En İyi Planlama ve Proje Ödülüne layık görüldük. Ekibime ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu ödülü Gerede Halkı adına aldık. Her şey ilçemiz için” dedi.

 |  Paylaş  | 
 
Yazılım K7