GEREDE BELEDİYESİ ESNAFIN YANINDA
Orjinal Resim

Gerede Belediyesi, koronavirüs önlemleri kapsamında bazı iş yerlerinin geçici süreyle kapatılmasının ardından dükkânları kapanan esnafın yanında olmaya devam ediyor.

Türkiye'de koronavirüs önlemleri kapsamında, geçici olarak kapatılan kuaförler, kıraathaneler, kahvehaneler, çay bahçeleri, kafeterya ve düğün salonları gibi işletmeler geçici süreyle kapandı. Ev ve günlük ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken esnaflar için Gerede Belediye Başkanı ve Meclis üyelerinin aldığı karar ile; oluşturulan komisyon tarafından yapılan incelemelerin ardından esnaflara ayni ve nakdi yardımlar yapılıyor. Kiracı olan yaklaşık 80 esnafa 1000’er Tl, dükkanı kendine ait olan esnaflara ise 500’er TL yardım yapıldı. Kapanan işletmelerde çalışan işçiler içinde kumanya yardımı yapılıyor. Ayrıca Belediyeye ait işletmelerin kiracılarından da genelge gereği kira alınmayacak. Ayrıca bu kiracılara da 500 Tl nakit yardım yapıldı.

Gerede Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Osman Yılmaz’dan Gerede Belediyesi’ne Teşekkür

Gerede Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Osman Yılmaz, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Osman Yılmaz; İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge nedeniyle bazı esnaflarımızın dükkanları geçici süreyle kapandı. Bu süre zarfında dükkanı kapanan esnaflarımıza desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Mustafa Allar’a ve Gerede Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar; ’’İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge nedeniyle dükkânı kapatılan esnaflarımıza yapmış olduğumuz destekler için; Gerede Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Osman Yılmaz teşekkür ziyaretine geldiler. Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Osman Yılmaz'a bu nazik ziyaretleri için teşekkür ediyor, her zaman esnafımızın yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız inşallah’’ dedi.

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7