YAPILAN GİRİŞİMLER SONUÇ VERDİ, GEREDE´YE YENİ BÖLÜM KAZANDIRILDI
Orjinal Resim

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın ilçenin gelişimi ve dönüşümü için yaptığı girişimler sonuç verdi ve Gerede Meslek Yüksekokulu’na yeni bir bölüm daha kazandırıldı.

Yapılan girişimler üzerine ilçeye kazandırılan yeni bölüm; Üniversite Senatosunda görüşülerek kabul edildikten sonra YÖK’e yollandı. YÖK Senato kararını kabul ederek Gerede Meslek Yüksekokulu’na "Sivil Savunma ve İtfaiyecilik’’ programı açılmasına onay verdi.

İlçenin kalkınması ve ekonomik olarak gelişmesinde önemli rol oynayan Gerede Meslek Yüksekokulu’na yapılan girişimler neticesinde "Sivil Savunma ve İtfaiyecilik" bölümü kazandırıldı. Yeni açılacak olan "Sivil Savunma ve İtfaiyecilik" bölümü ilçeye ekonomik ve sosyoekonomik anlamda büyük katkı sağlayacak. Bacasız fabrika olarak tabir edilen üniversitelere her geçen yıl yeni bölümler kazandırılması şehir dışından gelecek öğrenciler ilçenin gelişimi ve dönüşümü için büyük rol oynuyor.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’yı AK Parti Gerede İlçe Başkanı İsmail Çetin ile ziyaret eden Belediye Başkanı Mustafa Allar ziyaret sonrası yaptığı açıklama ile hemşehrilerine müjdeyi verdi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; ’’Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı hocamızı; AK Parti İlçe Başkanımız İsmail Çetin ile birlikte makamında ziyaret ettik. Üniversitemiz ve ilçemizle ilgili istişarelerde bulunduk. Milletvekilimiz Fehmi Küpçü ile birlikte geçtiğimiz yıl açılması için girişimde bulunduğumuz "Sivil Savunma ve İtfaiyecilik" programına bu yıl ÖSYM tercih kılavuzunda yer verilerek öğrenci alınacağı müjdesini bizimle paylaştı. Geredemize hayırlı olsun. Bu vesile ile; 27/28 Haziran 2020 tarihlerinde Üniversiteye giriş sınavına girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum. Öğrencilerimize; Gerede Meslek Yüksekokulu ve Uygulamalı İdari Bilimler Yüksekokulunda bulunan bölümleri de tercihlerinde göz önünde bulundurmalarını öneriyorum. Her daim tüm çalışmalarımızın en büyük destekçisi olan AK Parti Bolu Milletvekilimiz Fehmi Küpçü başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ dedi.

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7