KURBAN KURALARI ÇEKİLDİ
Orjinal Resim

Gerede Belediyesi monoray sistem kullanılarak yapılan ve işletmesi özel bir firmaya ihale edilen Gerede Belediyesi Mezbahanesi Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamladı.

Her yıl Kurban Bayramında vatandaşların büyük ilgi gösterdiği ve takdirini kazanan Belediye Mezbahanesinde kurban kesimi, kasap ve yardımcı personel ile birlikte hijyenik ortamda pandemi kurallarına uygun olarak kurban kesme hizmeti verilecek. Pandemi nedeniyle; Mezbahane girişinde Zabıta tarafından ateş ölçümü yapılıp, sırası gelen vatandaşlar kura sırasına göre belirlenen saatte içeriye alınacak.

Kurban Kesme bedeli olarak bu yıl Belediye Encümeninin aldığı karar gereği 300 TL olup, bu miktarı Emlak Servisine yatıranlar kuraya girdiler. Herhangi bir kontenjan ayrılmadan parasını yatıranlar arasında toplam 120 kişinin müracaatı neticesinde sosyal mesafe kuralları çerçevesinde 22.07.2020 Salı günü Saat 14.30´da Gerede Belediyesi Melih Gökçek Kültür Merkezinde kura çekimi gerçekleştirildi.

Gerede Belediyesi Veterineri Hüseyin Bal, Zabıta Müdürü Mustafa Yaman ve beraberindeki personel gözetiminde, kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleşen kura çekimi yaklaşık 1 saat sürdü.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamasında ; “ Öncelikle tüm İslam âleminin Kurban bayramını tebrik ederim. Belediyemizce her yıl olduğu gibi bu yılda kurban kesimlerimiz mezbahanemizde sıhhi ve temiz bir ortamda kurban kesme hizmeti verecek, bunun yanı sıra pandemi nedeniyle alınan tüm tedbirler titizlikle uygulanacak. Belediyemiz vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunabilmek için her daim canla başla çalışmaktadır çünkü Gerede’miz her şeyin en iyisine layıktır.” dedi.

 

 

 |  Paylaş  | 
 
Yazılım K7