2020 YILI BÖYLE GEÇTİ-2
Orjinal Resim

FAKÜLTEYE EK BİNA YAPIMI BAŞLADI  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile fakülteye dönüştürülen ve yeni ismi Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesi olan Fakültede, kampüs alanına ihtiyaca binaen yapılacak olan ek binanın ihalesi yapıldı ve çalışmalar başladı.

Gerede Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından; Fakülte Ek binasının yapım işi ihalesi Kasım ayı içerisinde yapıldı, ihaleye 3 firma katılırken ihaleyi Ofter İnşaat Mobilya Turizm Tekstil Ürünleri San.Tic.Ltd.Şti. isimli firma kazandı. İhale kapsamında; 3361,75 m2 zemin + 4 kattan oluşan 12 derslik, 4 laboratuvar, yemekhane, kafeterya, kütüphane, internet salonundan oluşan dilatasyon 1 kısmının yapım işi gerçekleştirilecek. İhaleyi alan firma 615 takvim gününde işi teslim edecek.

GEREDE ŞEHİR STADYUMU VE ÇEVRESİ IŞIL IŞIL !   

Sporun ve sporcunun dostu Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın talimatıyla Gerede Şehir Stadyumu ve çevresinde ışıklandırma çalışması yapıldı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünden elde ettiği 1 milyon 400 bin TL ödenek ile yapımına başlanılan Şehir Stadındaki çalışmalar geçtiğimiz aylarda tamamlanıp hizmete girmişti. Tamamlanan ve ilçe halkının hizmetine sunulan çalışmalarda; Stadyumun tel örgüleri yenilendi, drenaj, zemin alt yapı düzenlemesi ve sentetik çim döşenmesinin yanı sıra, şehir stadyumunun içine çim yüzeyli tartan pisti de yapılmıştı. Ayrıca Gerede Belediyesince stadın dış çevresi asfaltlandı, istinat duvarları yapıldı ve spor aletleri konuldu.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, stadyum ve çevresini kullanan ilçe halkının; gündüz ve akşam saatlerinde spor yapması ve spor yaptıkları esnada güvenliğini düşünerek stadyum içinde ve çevresi için verdiği ışıklandırma çalışması talimatı ile ışıklandırma çalışması hızlı bir şekilde tamamlandı.

MUSTAFA ALLAR´IN BİR PROJESİ DAHA HAYATA GEÇTİ

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın projeleri arasında yer alan Yeni KYK Yurdu’nda çalışmalar tamamlandı.

Dayıoğlu Mahallesi üniversite yerleşkesinin hemen yanında inşaatı Mayıs ayında başlayan KYK yurdunda çalışmalar tamamlandı. 400 öğrenciyei misafir edecek olan yurt,  gelişmiş teknoloji ve donatılarla bölgedeki en iyi yurtlardan biri haline geldi. Yeni KYK Yurdu, Gerede Meslek Yüksek Okulu ve Uygulamalı Bilimler Fakülte öğrencileri için en iyi şartlarda, sağlıklı bir ortamda barınmaları için modern bir yurda sahip olacaklar. Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun Fakülteye çevrilmesi ile beraber Yeni KYK Yurdu daha da anlam kazandı. 

                                               SOSYAL TESİS İNŞAATINDA SONA GELİNDİ

Gerede Belediyesi tarafından Esentepe’ye yapılması planlanan “Millet Bahçesi” içerisinde yer alan Sosyal Tesis inşaatı çalışmalarında sona gelindi.

Esentepe Mesireliği 43 ada 12 parsel adresine yapılacak olan millet bahçesinde 470,85 metrekare binanın yapımında son aşamaya gelindi. Yapımı son aşamaya gelen Sosyal Tesis bünyesinde; Bay-Bayan Wc, Bay-Bayan Şadırvan, Bay-Bayan Mescid, Sporcu Soyunma Odaları, Güreşçi Dinlenme ve yağlanma Salonu, Çok Amaçlı Salon yer alıyor. Sosyal Tesis binasının son rötuşları kalırken, çevre düzenlemesinin de bitmesiyle Sosyal Tesisin 2021 yılında hizmet vermesi bekleniyor.

Çalışmaları yakinen takip eden vatandaşlar; doğal yapıyı bozmadığı ve çevreye zarar vermeden sosyal tesis binasını ilçeye kazandırdığı için Belediye Başkanı Mustafa Allar’a teşekkür ettiler.

            GEREDE BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ALLAR BEKAB BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

Bolu İli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği (BEKAB) Başkanı Tanju Özcan’ın istifası sonrası Bolu Valisi Ahmet Ümit’in olağan üstü genel kurul daveti üzerine gerçekleşen seçimlerde 42 üyeden 32 üyenin katılımı ile oyların tamamını alan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar BEKAB’ın yeni başkanı oldu.

Bolu İl Özel İdare toplantı salonunda olağanüstü toplanan Birlik, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ı  Bolu İli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği Başkanı seçti.

BİYOLOJİK ARITMA TESİSİ TAMAMLANDI!

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın büyük önem verdiği ve yapımı 30 Milyon TL’ye mal olan Gerede Biyolojik Arıtma Tesisi’nde çalışmalar tamamlanarak faaliyete geçti.

Deri Sanayi, Karma OSB ve ilçenin evsel atıkları oluşturulan hatla Biyolojik Arıtma Tesisi’ne gönderilmeye başlandı. Sofular Köyü yolundaki eski arıtmanın oluşturduğu kötü koku da ortadan kalktı.

              TABAKHANE BÖLGESİNDE ASFALT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

2019 yılında Tabakhane bölgesinde ASKİ tarafından yapılan çalışmalardan kaynaklı cadde ve sokaklarda bulunan asfaltlar çok büyük zarar görmüştü. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar konunun bizzat yakın takipçisi olarak, yaptığı görüşmeler neticesinde Tabakhane bölgesinde asfalt çalışmalarını tamamlattı.                  

            Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar; ‘’Tabakhane bölgesinde ASKİ tarafından yapılan altyapı çalışmalarından kaynaklı cadde ve sokaklarda bulunan asfaltların tamamı zarar görmüştü. Ankara Büyük Şehir Belediyesi ile yaptığımız görüşmeler neticesinde tabakhane bölgemizde asfalt çalışmalarını tamamlattırdık. Çalışmalar daha önce başlayacaktı; Koronavirüs nedeniyle çalışmalar gecikti. En son yaptığımız görüşmeler neticesinde de asfalt çalışması başladı ve en kısa sürede tamamlandı. Esnaflarımıza, işçilerimize ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

 

 

NOT: Bu haber seri şeklinde hazırlanmıştır. Haftaya 3. Serisiyle devam edecek.

 |  Paylaş  | 
 
Yazılım K7