GEREDE BELEDİYESİ VATANDAŞLARIN YAŞAMINI KOLAYLAŞTIRIYOR
Orjinal Resim

Gerede Belediyesi’ne bağlı ekipler, Gerede'de etkili olan kar yağışı ile beraber başladıkları yol açma ve tuzlama çalışmalarını ilçe genelinde sürdürüyor.

Tüm ülkeyi etkisi altına alan ve Gerede’de de -30’lara kadar düşen hava sıcaklığı neticesinde yoğun şekilde yağan kar birikintileri Gerede Belediyesi Atölye Amirliğine bağlı ekipler, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Zabıta ekipleri denetiminde başta ana caddeler olmak üzere tüm mahallelerin sokaklarında 7/24 temizleme çalışmalarına devam ediyorlar.

İlçede yağışın başladığı günden itibaren; Acil eylem planına göre hareket eden Atölye Amirliği Ekipleri gece gündüz çalışarak yoğun kar yağışını ve olumsuz hava şartlarını vatandaşlara hissettirmeden yolları açtılar. Kar kalınlığının yer yer 30 ila 50 cm’ye kadar ulaştığı alanlar ve mahalle aralarına kadar açılan yollar vatandaşlar nezdinde takdirle karşılandı. Öte yandan, yaya yolunda biriken karların temizliği için geçen yıl belediyesine kazandırılan kar küreme araçları, öncelikli olarak çarşı merkezindeki kaldırımlar ve halkın yoğun olarak bulunduğu bölgelerin temizliğinde kullanıldı.

Bu sene kış mevsiminin olağan dışı sıcak ve kurak geçmesiyle endişelenen Geredeliler 2 günde gerçekleşen yoğun kar yağışını sevinçle karşıladılar. 75 yaşında ki Ahmet amca mikrofonumuza şöyle konuştu: ”Uzun yıllardır böyle bir kuraklık hatırlamıyorum. Gerede’de Haziran ve Ağustos ayında bile kar yağdığı görülmüştür. 2. Panayırlarda (Ekim Ayı) muhakkak kar yağardı. Kasım ve Aralıkta da yağması zaten olağan. Ama bu sene ne yağmur ne kar yağdı. Ocak ayında böyle bir sıcaklık düşünemezdim bile. Allah sonumuzu hayreylesin. Karda yağsın, yağmurda her şey zamanında güzel. Bolluk bereket olsun”

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7