TARİHİ GEREDE PANAYIRLARI SONA ERDİ
Orjinal Resim

Gerede Panayırları, 1-2-3 Ekim 2021’de gerçekleştirilen ikinci panayır ile sona erdi. 17-18-19 Eylül tarihindeki ilk panayır ve ikinci panayırla birlikte pandemi kuralları çerçevesinde yüz binlerce kişi ziyaret etti.

İlk panayırlara; Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Yargıtay Üyesi Mehmet Yılmaz, AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, İlçe Kaymakamı Cengiz Ayhan, Dörtdivan Kaymakamı Mustafa Batuhan Alpboğa, AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Yunus Demirses, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Şule Çevik, Kent Konseyi Başkanı Mehmet Çongar, BESOB Başkanı Tahir Gayret, Bolu İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkan Vekili Bedrettin Erdem, AİBÜ Gerede Fakültesi Dekan V. Ferudun Kaya, Belediye Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri, İl İlçe Kurum Müdürleri, Muhtarlar, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve Teşkilat Başkanlığı yapan Amasya Milletvekilli Haluk İpek, Panayırın 2. ve 3.Günü; TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Gayret, Gerede Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Abdullah Güler ve beraberlerinde ki heyet, Bolu Federasyonu Başkanımız Doç. Dr. Murat Doğanay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, GERKAV Başkanımız Ziya Kahraman ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Mengen İlçe Başkanımız Arif Oktay Cantürk, Saltukova Belediye Başkanımız Âlim Genç panayır alanını ziyaret etti.

Birinci panayırlarda sıcaklıkların normal seyretmesi ile beraber ticaret canlılığını korurken, ikinci panayırların 3. Gününde yağışsız soğuk hava panayırın hızını kesmeye yetmedi ve katılım yoğun oldu. 2. Etap Panayıra; Bolu İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Haluk Saygılı, Bolu Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, İlçe Kaymakamı Cengiz Ayhan, Yeniçağa Kaymakamı Nurhalil Özçelik, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, İl Genel Meclis Üyesi Ali Kemal Atay, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi M.Emin Demirkol, İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, Özel İdare Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, SGK İl Müdürü Mehmet Hanefi Taştan, İş-Kur İl Müdürü İsmail Yalçın, AK Parti Yenimahalle İlçe Başkanı Abdulkadir Aydoğan ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve Hayırsever İş İnsanı Mithat Dayıoğlu panayır alanını ziyaret ettiler.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamada; “Geleneksel Hayvan ve Emtia Panayırımızı her yıl olduğu gibi bu yılda çok güzel bir şekilde gerçekleştirmek için çaba sarf ettik. Dünya genelinde yaşanan pandemi nedeni ile alınması gereken önlemleri harfiyen alarak tedbiri elden bırakmadık. Panayıra attığımız asfalt vatandaşlarımızdan ve esnaflarımızdan büyük takdir topladı. Bu yıl da panayırımız esnaflar açısından ve vatandaşların kışlık ihtiyaçlarını karşılamaları yönünden çok verimli geçti. Panayır, kazasız, belasız bir şekilde tamamlandı. Türkiye’nin 81 Vilayetinden gelen esnaflarımız, Geredeli esnaflarımız, vatandaşlarımız memnun bir şekilde ilçemizden ayrıldı ve bizler bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Son olarak ilçemize yakışır bir panayır kurulması için gece-gündüz çalışan Belediye personelime teşekkür ediyorum. Huzurlu ve güvenli bir panayır için gayret gösteren Emniyet Mensuplarımıza, Jandarma Teşkilatımıza ve Sağlık Mensuplarımıza da şükranlarımı sunuyorum. Esnaf ve vatandaşlarımızı dinleme imkânı da bulduk. Taleplerini aldık ve yerine getireceğiz. Genel olarak halkımız hem panayırlardan hem de Belediyemiz çalışmalarında çok memnun” dedi.

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7