BİLGİEVİ YENİ BİNASINDA EĞİTİME BAŞLIYOR
Orjinal Resim

Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın talimatı ile yenileme ve tadilat çalışmaları tamamlanan Gerede Belediyesi’nin Eğitime açılan kapısı Ödüllü Ramazan Dede Bilgievi, Dayıoğlu Mahallesi’nde ki yeni binasında 2021-2022 eğitim öğretim yılına hazır hale getirilerek kurs ve etkinliklerine 11 Ekim Pazartesi günü başlıyor.

İlçe Merkezindeki Kültür Sanat Merkezi binasında yıllardır eğitim öğretime büyük katkı sağlayan Ramazan Dede Bilgievi yapmış olduğu faaliyetlerle binlerce öğrencinin ve velilerinin gözdesi olmuştu. Özellikle Değerler Eğitimi, İngilizce, Matematik Dersleri, Kütüphanesi ve Bilgisayar Sınıfıyla hizmet veren Ramazan Dede Bilgi Evi pandemi sebebiyle okulların tatil olması ile birlikte eğitim öğrenime ara vermişti. Pandemi sürecinde de online eğitime geçiş yaparak çocukları evlerinde yalnız bırakmayan Ramazan Dede Bilgievi yeni döneme yeni binasında daha geniş kapasiteyle hizmet vermeye başlıyor. Eğitime yapılan yatırımın, geleceğe yapılan yatırım olduğu gerçeğinden hareket eden Ramazan Dede Bilgievi çocuklarımıza daha ferah ve daha huzurlu bir eğitim yuvası sunmak için çalışıyor.

Açıldığı günden bu yana isminden sıkça bahsettiren Bilgievi, İlçede eğitim gören 2,3 ve 4. sınıflara yönelik Matematik ve İngilizce kurslarının yanında Değerler Eğitimi dersiyle de geleceğimiz olan çocuklarımızı kaliteli ve topluma yararlı bireyler olmaları için katkıda bulunuyor. Zengin Kütüphanesi ve Bilgisayar Sınıfı ise ilk ve ortaokul öğrencilerine aynı zamanda velilere hizmet veriyor. Arzu eden öğrenciler evlere ödünç kitap alabildiği gibi istediği takdirde bilgievinde de kitap okuyabiliyorlar. Araştırma yapmak ve oyun oynayabilmek için Bilgisayar Sınıfı öğrenciler için bulunmaz bir fırsat. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin yararlandığı ve bütün hizmetleri ücretsiz olan Bilgi evinde öğrenciler çağın getirdiği teknolojik imkânlardan faydalanıyor, aynı zamanda da ödevlerini eğiticiler gözetiminde yapıyor.

Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Ramazan Dede Bilgievi bizim için oldukça önemli yere sahip buralar önemli eğitim yuvaları evlatlarımız eğitim öğretimin yanı sıra çeşitli etkinliklerle burada kendilerine sunulan hizmetlerden faydalanacaklar. Biz yönetim olarak gençliğe ve çocuklarımıza önem veren ve her zaman onların yanında olan bir Belediye olduk, olmaya da devam edeceğiz. Yeni binamızda çok farklı eğitim dalları olacak bu nedenle Bilgievimizi daha modern, araç gereçle daha rahat sınıflarda, yeni donanımların olacağı ferah bir binaya taşıdık. Fedakâr öğretmenlerimizin gayreti ile öğrencilerimize, gençlerimize öğrenim hayatında destek vererek eğitim öğretimlerine katkı sağlayacağız. İnşallah yeni binamızda yeni projelerle gençlerimizin, çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7