ESENTEPE MANZARASI İLE BÜYÜLÜYOR
Orjinal Resim

Hava sıcaklığının bir anda azaldığı Gerede'de, etkili olan kar yağışı ilçeyi beyaza bürüdü. Bu yıl geciken kar yağışını görenler ise heyecanlarını gizleyemediler.

İlçede hayat normal seyrinde devam ederken, Esentepe Mesireliği beyaz örtüsü ile şehir içi ve şehir dışından gelen misafirleri büyülüyor. Tüm ilçeye hâkim mükemmel bir manzarası olan, Gerede'nin göz bebeği Esentepe Mesireliği; altı çim, üstü çam; yaz ve kış aylarında şehir içi ve şehir dışından binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. İçerisinde 700 yıllık çam ağaçlarını barındıran Esentepe Mesireliğinde asırlık çam ağaçları kar yağışı sonrası beyaz örtüsü ile fotoğraf ve manzara tutkunlarını mest ediyor.

Esentepe Mesireliği içerisinde yer alan Ramazan Dede Cami ve Türbesi manevi görüntüsü ile ziyaretçilerin ilk dikkatini çeken yer oluyor. Mesire alanında bulunan cafe ve restaurantlar ise manzara özlemini giderenlerin sıcak bir ortamda mola ve dinlenme noktası haline geldi. Şehir ve çam ağaçları manzarasına sahip Esentepe Otel ise misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Her yıl olduğu gibi bu yılda ilçede bulunan Esentepe Mesireliğinde kızaklar ile kayanlar, kar topu oynayanlar, en güzel kardan adamı yapmak için birbirleri ile yarışan büyük, küçük vatandaşlar hafta sonunu iple çekiyorlar. Esentepe Mesireliğine çıkan yol ise Belediye Ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde sürekli açık oluyor.

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7