GEREDE BELEDİYESİ AŞEVİ, RAMAZAN´A HAZIR
Orjinal Resim

Hayırseverler ile ihtiyaç sahiplerini buluşturan Gerede Belediyesi geleneksel sıcak aş dağıtımına bu Ramazan’da da devam edecek.

On bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Gerede Belediyesi organizesiyle yapılan yaklaşık 500 aile/2000 kişinin yararlandığı sıcak aş dağıtımları bu Ramazan da devam ediyor. Hayırseverlerin katkıları ile yemekler; Belediye Aşevi’nde belediye aşçıları tarafından pişirilerek sefer taslarıyla Aşevine gelen vatandaşlara dağıtılacak.  Yalnız yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşlar için yemekler yine belediye ekipleri tarafından evlere servis edilecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; ’’Her yıl olduğu gibi bu yılda veren el ile alan eli buluşturmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Manevi duyguların yoğunlaştığı bu mübarek ayda ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinde tebessüm oluşturabiliyorsak ne mutlu bize.  Bu vesile ile şimdiden Mübarek Ramazan Ayının ilçemize, ülkemize ve tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Hayırseverlerimiz adeta hayırda yarışıyor. Her bir hayırseverimize o günün listesini önceden veriyoruz onlarda hangi marketten alışveriş yapıyorsa malzemeleri bize bir gün öncesinden teslim ediyorlar. 10 kişilik mutfak ekibimiz hijyenik ortamda yemekleri hazırlıyor. 65 haneye yaşlılığından veya engelinden dolayı gelemeyen vatandaşlarımıza biz götürüyoruz yemeklerini. Gelebilir durumda olan yaklaşık 450 haneden aşevimize insanlarımız geliyor yemeğini alıyor. Bir günlük mutfak masrafı 60-70 bin bandında. Şimdiden tüm hayırseverlerimize ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin, Allah kendilerinden razı olsun.” dedi.

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7