GEREDE´DE SİNEMA FİLMİ ÇEKİMLERİ YAPILDI
Orjinal Resim

Bir dönem Gerede’de doktorluk yapan Nevzat Doğan ve ekibi Gerede’de kısa metrajlı sinema filmi çekti.

22.Dönem AK Parti Kocaeli Milletvekilliği, 2009-2019 yılları İzmit Belediye Başkanlığı ve Çocuk Doktorluğu yapan Nevzat Doğan, 1990’lı yılların başlarında Gerede’de görev yaptığı süre zarfında başından geçen duygu dolu bir anıyı sinemaya yansıtmak için Gerede’ye gelerek çekimler gerçekleştirdi.

Film çekimlerine başlamadan önce Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ile görüşen Nevzat Doğan’a ve film ekibine Gerede Belediyesi personeli; çekimlerin yapılacağı alanlar, materyal, araç, konaklama vb. konuda destek sağladılar ve çekimler süresince eşlik ettiler. Nevzat Doğan, daha önceden tanıştığı ve sürekli irtibat halinde olduğu Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’a ve Gerede Belediyesi personeline gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

Film ekibinde birde tanıdık yüz var. Devlet Tiyatroları sanatçısı ve birçok ünlü dizi yapımında rol alan özellikle Kurtlar Vadisi dizisinde Şahin Ağa karakteri ile ün yapan Turgay Tanülkü’de Gerede’de çekimleri gerçekleştirilen filmde başrol oyuncusu olarak rol aldı.

Sinema sektörüne giriş yapan Nevzat Doğan; ‘’Gerede’de görev yaptığım yıllarda bir çocuk ile başımdan geçen duygu dolu bir anıyı film çekmek için girişim yaptık. İlk durağımız Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar oldu. Başkanımıza konuyu aktarır aktarmaz gereken desteği sağlayacağını söylemesi bizleri çok mutlu etti’’ ifadelerini kullandı.

Film ekibini ziyaret eden Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; ‘’Sayın Nevzat Doğan ile çok öncelere uzanan bir tanışıklığımız var. İlçemizde doktorluk yaptığı süre zarfından; gerek Milletvekilliği dönemi, gerekse Belediye Başkanlığı dönemlerinde sürekli irtibat halindeydik. İzmit Belediye Başkanlığı döneminde Belediyemize destekleri olmuştu. İlçemizde yaşadığı bir hatırayı beyaz perdeye aktaracağını öğrendiğimiz andan itibaren film çekimlerinin noktalandığı dakikaya kadar Belediyemizin ve İlçemizin misafirperverliği ve sıcak kanlılığını göstererek yardımcı olduk. Sinemanın görsel gücü yadsınamaz. Beyaz perdeye aktarılmış bir çok ilçe, belde, turizm noktası olabiliyor hızla. Bizde İlçemizin tanıtımına da katkı sağlayacağına inandığımız bu filmin çekimlerine destek olduk. Sayın Nevzat Doğan başta olmak üzere tüm film ekibine şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7