GEREDE BELEDİYESİ EKİPLERİ KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA GECE-GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR
Orjinal Resim

Gerede Belediyesi, kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için iş makineleri ve ekiplerle kar temizleme çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.

Acil eylem planına göre hareket eden Atölye Amirliği Ekipleri; 8 Mahallede ve Ana Arterlerde 8 iş makinesi ile sabah 05.00’ten gece 24.00’a kadar kar küreme ve yol açma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Gerede Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ise kaldırımlarda ve iş makinelerinin giremediği dar sokaklarda vatandaşların rahatça yürümesini sağlamak amacıyla, hızlı ve pratik olan kar küreme ekipmanları ile karları temizliyorlar. Ana cadde ve bağlantı yollarını temizleyen ekiplerin yanı sıra 3 tuzlama aracıyla da buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları da devam ediyor.

Kaldırımların ve caddelerin temizlenmesinden memnuniyet duyan vatandaşlar  “Kar yağmasıyla birlikte kaldırım ve yollarımız sürekli açık kaldı. Gideceğimiz yerlere herhangi bir olumsuzluk yaşamadan daha sağlıklı bir şekilde gidiyoruz. Hizmetlerinden dolayı Gerede Belediye Başkanımız Mustafa Allar’a ve Gerede Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Çalışmalar ile ilgili açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; ‘’Kar Küreme ve Yol Açma çalışmalarımız kar yağışının başladığı ilk dakikalardan bu zamana hız kesmeden devam ediyor. Ekiplerimizin yaptığı çalışmaları an be an canlı olarak GPS üzerinden takip ediyoruz. Atölye Amirliği ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, Zabıta Müdürlüğümüzün gözetiminde başta; Ana yollar, kaldırımlar, sokaklar, caddeler, ara yollar olmak üzere her alanda vatandaşımızın konforlu, sağlıklı ve güvenli bir şekilde yürüyebilmeleri ve sürücülerin daha güvenli bir şekilde seyredebilmeleri için gece gündüz demeden çalışıyor. Fedakâr ve özverili çalışan ekiplerimize kolaylıklar diliyorum. Çalışmalarda Belediyemize yardımcı olan tüm kurumlarımıza da teşekkür ediyorum’’ dedi.

 |  Paylaş  | 
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7